M

At sit eleifend efficiendi, utroque forensibus vel eu. Eros mandamus ad nam. Ad natum virtute pro, dicit scripserit nec cu et qui dicat.

Follow me:
Tw        Be        Fb        Pin

Tw        Fb        Ins

apartamenti DUKAGJINI

 

Ky eshte nje nder apartamentet qe përmes dizajnit ka krijuar nje planimetri komplet ndryshe nga ajo ekzistuesja. Ashtu si për çdo apartament me një hapesire te kufizuar, sfida e parë qe vjen eshte menyra e krijimit të hapësirave së rehatshme të qarkullimit që lejon që banori të lëvizë lirshëm dhe të ketë te caktuar qarte zonat për ngrënie, gjumë dhe qendrim. Ky apartament realizon të tre zonat ne menyre shume funskionale përmes përdorimit të zgjuar të ndarjes, materialeve të perdoruara dhe paletës se ngjyrave.

Client:

E. Pakashtica

Category:
Date: