M

At sit eleifend efficiendi, utroque forensibus vel eu. Eros mandamus ad nam. Ad natum virtute pro, dicit scripserit nec cu et qui dicat.

Follow me:
Tw        Be        Fb        Pin

Tw        Fb        Ins

shtëpia BAJGORË

 

Dizajni është bërë bazuar në rajonin e Bajgorës, për t’u përshtatur mirë me ambientin dhe materialet e tij, fasadat dhe enterieri gjithashtu. Idea ishte që oborri ti krijonte shtëpisë një identitet me anë të projektimit, duke mos e lënë vetëm gjelbrim të patrajtuar.

 

Qëllimi i dizajnit ishte me pak buxhet të krijohet një shtëpi komplet e re. Kështu fasadës ekzistuese ju shtuan vetëm modifikime minimale por që ndryshuan komplet pamjen. Oborri krijoi një atmosferë vërtet komode për miqtë dhe familjen. Përveç verandës, u krijua një hapësirë e pa mbuluar për të qëndruar dhe relaksuar pranë pishinës, duke projektuar kështu edhe zonat e relaksit në oborr.

Client:

F. Uka

Date: