M

At sit eleifend efficiendi, utroque forensibus vel eu. Eros mandamus ad nam. Ad natum virtute pro, dicit scripserit nec cu et qui dicat.

Follow me:
Tw        Be        Fb        Pin

Tw        Fb        Ins

shtëpia CASERTA

 

Koncepti ishte krijimi i një hapësire jetese të ndritshme me një atmosferë komode, hapësira private për dhomat e gjumit dhe një ndërveprim i gjithë hapësirës me hapjen e xhamit zenital, duke e bërë shtëpinë një hapësirë shumë funksionale.

 

 

Shkallët janë të vendosura në qendër të shtëpisë, me një dritare strukturore me xham që thith një sasi të madhe të dritës natyrale, e cila gjithashtu në të njëjtën kohë krijon një pamje të hapur duke mundësuar vazhdimësinë e shtëpisë në të dy anët e kopshtit. Kjo krijon një lidhje të fortë me hapësirën e jashtme të gjelbër, duke përfituar sa më shumë nga orët e ditës.

Client:

G.P.

Date: