M

At sit eleifend efficiendi, utroque forensibus vel eu. Eros mandamus ad nam. Ad natum virtute pro, dicit scripserit nec cu et qui dicat.

Follow me:
Tw        Be        Fb        Pin

Tw        Fb        Ins

shtëpia MESSINA

Ambienti bregdetar në të cilin ndodhet shtëpia, formojnë pikëpamjet dhe natyrën e qetë të kësaj shtëpie 300 metra katrorë në Messina, Itali. Pronarët e shtëpisë dëshironin që të jetë hapësirë praktike dhe funksionale, në të cilën do këtë hapësira për të ftuar miq dhe familjarë. Kjo dëshirë u zbërthye në zona të shumta të qëndrimeve ditore në të gjithë ambientin e shtëpisë dhe një kuzhinë e madhe për përgatitje, me dalje në oborr. Ngjyrat e tokës në enterier e theksojnë bukurinë botanike të gjelbër që shihet në cdo xham të shtëpisë.

Client:

F. Ricci

Category:
Date: