M

At sit eleifend efficiendi, utroque forensibus vel eu. Eros mandamus ad nam. Ad natum virtute pro, dicit scripserit nec cu et qui dicat.

Follow me:
Tw        Be        Fb        Pin

Tw        Fb        Ins

shtëpia NIKI

 

Kjo shtëpi e cila shfaqë një elegancë moderne, u dizajnua për një familje për të filluar rrugëtimin e një historie të përbashkët në një vend piktoresk në periferi të Pejës. Si fillim shtëpia me 320 metër katror është ndërtuar në vitet 1980, por në vitin 2018, shtëpia u kërkua të ketë një rinovim masiv.

 

Me çati të sheshtë dhe dritare nga dyshemeja deri në tavan, pamjet nga jashtë sjellin një bukuri të mahnitshme, duke lënë pak nevojë për intervenime dekorative në enterierin e kësaj shtëpie.

 

Në pjesën mbrapa, shtëpia ka një hapësirë të dedikuar për pishinë duke u hapur si një veturë luksoze “kabriolet”. Arkitektura vjen nga vet pjesa e jashtme e shtëpisë, ndërkohë që nga brenda – dhomat e gjumit të çojnë jashtë përmes hapjeve të mëdha duke e bëtë shtëpinë të ketë çasje me natyrën dhe dritën natyrale

Client:

Nik Myftari

Date: