M

At sit eleifend efficiendi, utroque forensibus vel eu. Eros mandamus ad nam. Ad natum virtute pro, dicit scripserit nec cu et qui dicat.

Follow me:
Tw        Be        Fb        Pin

Tw        Fb        Ins

villa TOTTI

 

Parcela ku u ndertua kjo ville, percaktoi edhe arkitekturen e objektit, e vendosur ne nje nga pjeset me te dukshme te fshatit, shtepia eshte ne fokus te rrethines. Megjithate, per shkak te ekspozimit ndaj rrethines, te gjitha fasadat u projektuan me kujdes qe te jene sa me diskrete ne raport me natyren rrethuese.

 

 

Koncepti i shtepise eshte bazuar ne arkitekturen moderne, e frymezuar nga elemente te thjeshta, ku se bashku ato formojne nje vellim intim me karakter te paster me ngjyre te bardhe. Kujdes I vecante iu kushtua zones gjelberuese publike, duke e future ate ne kontekstin e ndertuar, pa kufinje ndares mes hapesires private dhe asaj publike.

Client:

K. Muçolli

Date: